PiL2

Sesja główna kanoniczna #9 IS1 (S1.5)

Po paru godzinach, jeden z członków rady, Zen, postanowił odwiedzić Murasę w celu sprawdzenia co z Anną. Zaskoczył go widok chłopaka w amoku swojej mutacji oraz fakt, że nigdzie nie można było znaleźć dziewczyny. Próbował porozmawiać on z nim, jednak dowiedział się zbyt mało istotnych szczegółów z powodu chaosu w głowie nastolatka oraz błyskawicznego zapomnienia coraz większej ilości wspomnień z jego pamięci. Nieoczekiwanie, starzec zauważył przerażonego pupila Anny, smoka Kuro, który miał na sobie krew. Nie myśląc zbyt długo, mężczyzna ruszył na poszukiwanie dziewczyny razem z nie do końca świadomym wydarzeń Murasą.

Po jakimś czasie, udaje im się dotrzeć do miejsca, w którym smok był zmuszony zostawić swą panią. Wokół niej znajdował się tłum przerażonych chłopów i bab, którzy wręcz bali się do niej podejść. Starzec nie czekając, zabrał ją do domu Murasy, gdzie opatrzył jej rany. Dziewczyna została do końca nieprzytomna. Mężczyzna dał radę po tym wszystkim chłopakowi, żeby pozostał jak najbliżej niej, po czym zostawił ich samych. Murasa ze zmęczenia chwilę przed jego wyjściem usnął.

Niedługo, Zen wkroczył do sali w której znajdował się zajęty czytaniem czegoś Shun. Były to dokumenty, a dokładniej raport odnośnie jakiejś sprawy. Starzec ostrzegł go, by przestał on prowadzić swą politykę oraz zagroził, że jeśli ludzie wschodniego obozu byli powikłani z atakiem na Annę, to będzie zmuszony go ukarać. Shun zdawał się niezbyt nim przejmować, po czym odprawił go z kwitkiem. W głębi serca był jednak rozbawiony do granic możliwości, gdyż wie o właściwościach Anny oraz do zależności między barierą, a jej życiem. Tak samo wręcz oczekuje na poznanie tożsamości sprawcy ataku, podejrzewając Białych (Irrehos), którzy by najzwyczajniej w świecie poznali tą tajemnicę.

View
Sesja główna kanoniczna #8 IS1 (S1.5)
poprzednie dwie nie wnosiły nic do głównej fabuły, poza drobnymi wątkami romansowymi + sielankowymi

Murasa został nakaz, by udać się do swego brata. Po dotarciu tam, ten przedstawił mu jego plany odnośnie zwalczenia zagrożenia wyspy, jakim było zarówno Irrehos, jak i Czarni. Wierzył, że pierwszym krokiem do tego będzie zdobycie kontroli nad całą wyspą. Po przekazaniu planu bratu, odesłał go z powrotem do siebie.

W czasie rozmowy między Murasą i Anną, doszło do małej sprzeczki. Dziewczyna nie zgodziła się na przekazanie kontroli obozu Murasie, po czym oznajmiła neutralność w czasie konfliktów, między wschodnim obozem a resztą. Postanowiła też oznajmić zerwanie, z powodu mentalnego chaosu w Murasie. Po tym, odeszła.

Murasa załamał się po tym, nie mogąc w to uwierzyć. Gdy w końcu pogodził się z tym faktem, postanowił, że usunie zagrożenie jakim są czarni i irrehos, nim stanie się większa tragedia. Liczy, że uda mu się znów do niej wrócić, gdy siłą usunie zagrożenie. Wtedy też zauważył w swoim odbiciu, że jego ciało zmienia się na skutek mutacji, zgodnie ze standardami Antycznych. Liczy, że to pomoże mu w jego celu.

View
Sesja główna kanoniczna #5 IS1 (S1.5)

Po paru godzinach, dziewczyna w końcu obudziła się. Na całe szczęście, nie zagrażało jej nic strasznego, zaś ona sama będzie mogła wrócić do normalności. Gdy już wychodziła razem z Murasą z domu guślarza, poszli do Artura, który zdawał się przebywać nieopodal koni, którymi się nastolatkowie tam dostali wcześniej. Już mieli szykować się do powrotu na tereny wschodniego obozu, gdy nieoczekiwanie zaskoczył ich stary znajomy Murasy. Był to Leonardo, syn Harolda, lidera obozu południowego. Należał on już do buntowników, którzy spiskowali przeciwko władzy Czarnych na terenach wyspy.

Intruz, jak się okazało, nie wydawał się celowo szukać zaczepki u całej trójki. Ostatecznie, złożył jedynie propozycję pojedynku swojemu staremu przyjacielowi, która mogła zmienić losy wyspy. Rozpoczęła się walka, którą ostatecznie zwyciężył Leonardo. Zgodnie z ustaleniami, postanowił wykorzystać możliwość wyboru własnej kary na przeciwniku, którą jak się okazało, było upokorzenie. Przebił swojego rywala na wylot, wręcz utwierdzając go niedługo w ziemi. Scena ta wywołała niemały szok wśród jego [Murasy] towarzyszy.

Postanowiła ta dwójka wrócić z nim do guślarza, opierając się na przekonaniu, że jakimś cudem śmierć nie chce pochwycić Murasy. Wtedy to potwierdziło się, że Murasa jest członkiem rasy antycznych, przez co bardzo ciężko jest doprowadzić do jego śmierci. Na następny dzień, chłopak wyczerpany psychiczno-fizycznie obudził się, w amoku po swoim koszmarze. Stan ten będzie u niego utrzymywać się przez najbliższe kilka dni.

View
Sesja główna kanoniczna #4 IS1 (S1.5)

Parę godzin później, Anna odwiedziła tą dwójkę w czasie ich pobytu w karczmie. Jak się okazało, przyszła powiedzieć Murasie, że pewien członek rady pragnie się z nim widzieć. Początkowo niechętnie nastawiony do odwiedzenia reprezentanta rady, Murasa ruszył w końcu tam. Postać opowiedziała chłopakowi, że jego brat ma dla niego ważną informację oraz chciał, by ten wyruszył do niego razem z Anną. Nie czekając zbyt długo, udał się do niej, po czym wyruszyli oni w kierunku wschodniego obozu. Po wejściu do sali lidera Shuna, doszło do krótkiego monologu odnośnie starego przyjaciela Murasy, jakim był Leonardo. Mężczyzna zasugerował też tej dwójce, że doszło do zabójstwa Alicji, co wywołało niemałe zdziwienie u nich.

Po wyjściu z budynku, czujny Murasa zauważył dziwne zachowanie od strony jego towarzyszki. Zdawał się mieć omamy oraz bełkotać coś niezrozumiale, posiadając przy tym też sporą gorączkę. Przestraszony, postanowił udać się z nią po Artura, z którym niedługo potem wyruszyli w kierunku lasu, do znajomego [przez Artura] pustelnika, niejakiego Malcolma. Mężczyzna zgodził się pomóc z jej dolegliwościami, po czym przygotował dla niej lekarstwo, które potem podał jej. Aktualnie dwójka nastolatków czeka na rozwój wydarzeń.

View
Sesja główna kanoniczna #3 IS1 (S1.5)

Po dwóch dniach, do obozu w biały dzień nagle dociera zraniona Anna, która z trudem utrzymuje się na swoim wierzchowcu. Po zobaczeniu tego, Murasa od razu rzucił się, by móc pomóc jej z raną, jaką było postrzelenie strzałą. Po opatrzeniu rany, opowiedziała ona mu odnośnie ataku na zachodni obóz za sprawą Irrehos. W tle, spotkali oni starą przyjaciółkę z dzieciństwa Murasy, córkę lidera południowego obozu – Alicję. Dziewczyny jak się okazały, nie zaczęły ze sobą się najlepiej dogadywać. Alicja po paru chwilach ruszyła z oddziałem harrenemów, zaś Murasa i Anna polecieli tam na smoku. Na miejscu znaleźli oni zagubionego Leoryka, który zdawał się przebywać z Evelyn, w tle niedługo potem znalazł się też i Artur. Po niedługiej rozmowie, ruszyli oni w stronę przeciwnika, na bój.

Po dotarciu wschodniego oddziału, niemalże bezproblemowo udało się zwyciężyć nad dezerterami. Wtedy to ponowił się konflikt między Anną, a Alicją, który znów na całe szczęście skończył się bez jakichkolwiek przepychanek. Wtedy też zawiązała się rozmowa odnośnie mocy Anny, która zdawała się mocno zaniepokoić Murasę. Po skończeniu rozmowy, cała grupa rozdzieliła się, udając się w swoje strony. Wtedy to też Artur razem z Murasą postanowili pójść do karczmy, w celu rozróżnienia się po ciężkim dniu.

View
Sesja główna kanoniczna #2 IS1 (S1.5)

Paczka dotarła do obozu zachodniego, gdzie Tomas musiał opuścić po chwili znajomych z powodu problemów zdrowotnych. Wtedy ich mężczyzna z północnego obozu, nazywający się Artur. Wtedy udali się do mistrza zachodniego obozu, gdzie wyjaśnił paczce, że istnieją wśród członków społeczności zachodu podejrzenia co do Anny, że jest Irrehos. Wtedy też poprosił ich o znalezienie prawdziwych zdrajców. Niedługo później zmarł. Przez najbliższe parę minut, drużyna rozmawiała o sposobie na znalezienie irrehos, wtedy jednak Anna wyjawiła im swoje podejrzenie odnośnie bliźniąt. W tle przybyła inna osoba z obozu, która miała wiadomość dla mistrza. Równolegle, w czasie tej rozmowy z nią, Anna odeszła, jak się okazuje, w celu śledzenia bliźniaków. Ostatecznie została ona przez tą dwójkę złapana i pochwycona, jednak dziewczynie udało się wysłać iluzję zwierzęcia, jakim była wrona. Zwierzę to dotarło po jakimś czasie do paczki, gdzie wyjawiło im o niebezpieczeństwie wobec jego stwórczyni. Niedługo później, gromada udała się na jej poszukiwanie, gdzie pomogło im zmysł Murasy, który ostatecznie udolnie ją wytropił. Bliźniacy, jak się okazało dać Annę w ofierze ich bóstwa, choć przeszkodzili im wtedy Murasa i Leoryk. Po niedługiej walce, Irrehos padli, tak samo Murasa został zraniony. Wtedy też dotarła tam reszta paczki. Murasa razem z Arturem postanowili wykorzystać miksturę z torby, znajdującej się niedaleko ich. Wtedy to z powodzeniem udało się im ją przebudzić. Dziewczyna w ramach podziękowania uleczyła zranionego Murasę, po czym cała gromada wyszła na zewnątrz. Wtedy rozdzielili się w swoje strony. Murasa razem z Leorykiem udali się na wschód, w celu zdania raportu Shunowi, dowódcy obozu wschodniego, zaś Anna złożyć raport radzie regencyjnej obozu zachodniego. Artur udał się na północ, zaś Marcelina ruszyła w swoją stronę.

View
Sesja główna kanoniczna #1 IS1 (S1.5)

W pewnym mieście na północ od kontynentu, niegdyś należący do jednego z mocarstw, panują silne rządy pewnej organizacji. Postanowiła ona siłą zająć całe miasto, odcinając je od reszty świata, także uniemożliwiając nikomu z zewnątrz na dostanie się. Początkowo przed latami, próbowano je odzyskać, lecz szybko przekonano się, że bezskutecznie. Otóż, wynikiem tego była niezwykła wręcz armia stworzona z wypranych z uczuć ludzi, wychowanych specjalnie od małego na obrońców Wielkiego Mistrza. Co mocno zdziwiło wielu ludzi z zewnątrz, armia ta opanowała do perfekcji tajemniczą moc manipulacji mocami, które na terenach wyspy nazwano “władanie anomalią”. Po wielu latach tej władzy, stary Mistrz w końcu jest w podeszłym wieku, zaś wszyscy jego doradcy wiedzą, że muszą wybrać nowego. Za ten czas, na obrzeżach wyspy, konkretniej na wschodzie, garstka ludzi zdaje się interweniować. Okazuje się, że znaleźli oni dezerterów, którzy współpracowali z ruchem oporu. Dezerterzy wydają się być przerażeni, po tym kto po nich przyszedł.

Masura oraz jego “uczeń”, Tomas poddają egzekucji irrehos, czyli dezerterów sprzeciwiających się lokalnej władzy dezerterów. Gdy wracają nawiązuje się między nimi rozmowa o mocy dla Tomasa oraz jego umiejętnościach w fechtunku. Później Masura będąc we wschodnim obozie napotyka posłankę z zachodu, która ma dla dowódcy wschodu informacje o złym stanie zdrowia Wielkiego Mistrza. Dziewczyna została nazwana “Anna”, gdyż nie chciała podać imienia. Po rozmowie z dowódcą wschodu Masura i Anna udali się do Tomasa. Po 2 sparingach chłopak stwierdził, że trzeba zmienić broń na lepszą. Chwilę później trójka udaje się w celu “obadania sprawy” do wschodniej bazy.

View
Sesja główna kanoniczna #8 S1
Sesja 3/3

Amara i Rayan wybrali się na “randkę” na łące. Jednak w pewnym momencie zadzwonił do nich Karol mówiąc o ostatniej robocie dla Aleksandra. Bohaterowie przyszli we 3 pod radiostację i znaleźli anomalię. Jednak ta, próbując włamać się do umysłu Karola nie dała rady i dokonała samozniszczenia. Po tym Karol zaproponował jako pierwszym Amarze i Rayanowi dołączenie do nowego oddziału HC dowodzonego przez Karola. Rayan wyznał dziewczynie miłość jednocześnie chcąc ją zatrzymać a nie zostawić z wujem i jej “narzeczonym grubasem”. Oboje się spakowali i pojechali z Karolem po innych. Amara miala jednak nieprzyjemną kłótnię z pijanym wujem, po której musiała uciekać oknem aby ten jej nic nie zrobił. Karol wybrał się do wszystkich bohaterów których poznał i z którymi współpracował. Zgodę wyrazili:
>Amara
>Rayan
>Jayden
>Joker
>Zuri
>Camille
Po tym wszyscy ww. wraz z Adrulu wypoczywającym wcześniej w domku zabrali się z felernego miasta do stolicy, do CN.

View
Sesja główna kanoniczna #7 S1

Bohaterowie oddalają się. Szalony Vey dogania ich jednak. Obwiązuje ich swymi unieruchamiającymi cieniami. Rose korzystając ze swych mocy znika. Gdy podchodzi do Rayana zostaje uderzony buteleczką, co powoduje że szkło rani jego skórę, a płyn dostaje się pod nią. Vey upada na ziemię obezwładniony. Cienie znikają, a bohaterowie uciekają. Później Vey jednak dogania ich i opowiada o doktorze Urbanie Leidzie, naukowcu, twórcy wszystkich tych anomalii, który po nieudanej ekstrakcji przemienił się w jedną z nich. Nastaje wybuch, który przemienia osoby blisko jego epicentrum w anomalie. Wybuch narusza stabilność kopuły i powoduje pęknięcia. Vey mówi coś, że trzeba doprowadzić do drugiego wybuchu, który odwróci działanie pierwszego, ale to zabije jego córkę i zniszczy kopułę. Bohaterowie podejmują się zadania i udają się kanałami ku stacji gdzie leżało epicentrum wybuchu. Spotykają oni tam świrującego Urbana, który wstrzykuje swą toksynę zamieniającą w anomalię Rayanowi, po czym dostaje kolbą muszkietu od Karola. Amara zabiera Rayana, zaś Karol zostaje aby dopełnić misję. Niespodziewanie napotyka dwóch żołnierzy, których uśmierca niejaki Joker. Karol jednak mówi mu, że nie może już dłużej rozmawiać i wychodzi studzienką kanalizacyjną ze ścieku na powierzchnię. Aktywuje on detonator doprowadzjąc do drugiego wybuchu. Rayan zaczął się przemieniać po podaniu toksyny, jednak po drugim wybuchu jej działanie zostało zahamowane. Amara i Rayan zbierają towarzyszy i wracają do chatki Karola.

View
Sesja główna kanoniczna #6 S1

Mija około tydzień. Bohaterowie żyli własnym życiem, robili dużo, a zarazem nic. Dzisiaj jednak wszystko ma się odmienić. Potajemnie pod kopułę dostali się agenci HC. Konkretniej 2 grupy, “Barricade-02” i jeszcze jedna. W mieście pod kopułą coś się dzieje, jakieś wybuchy, krzyki i ogólnie “dymy”. Informacje dobiegają do chatki Karola, w której dzisiaj ekipa spotyka się.
Amara tego dnia wydaje się być “dziwna”. Karol przedstawia ekipie plan akcji we wschodniej, opanowanej przez gangi, części miasta. W pewnym momencie dziewczyna dowiadując się, że ekipa chce ją wystawić na takie coś ucieka. Biegnie za nią Rayan. Oboje wbiegają do zimnego, zamglonego lasu. Spotykają tam dziewczynkę imieniem Rose, córkę Vey’a bawiącą się z przyjaznym drzewcem Airnem. Oboje są bardzo mili i zapraszają bohaterów na herbatkę. Po chwili do Amary i Rayana przyłącza się również Karol. Jay wówczas czeka w samochodzie. Nagle drgania w korzeniach sugerują Airnowi, że coś dziwnego się dzieje. Nakazuje on przyjaciołom uciekać, aby ochronić ich przed Vey’em. W ostatniej chwili Airn podaje Rayanowi buteleczkę z niebieską substancją, która ma powstrzymać Vey’a w przypadku konfrontacji.

View

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.