PiL2

Sesja główna kanoniczna #5 IS1 (S1.5)

Po paru godzinach, dziewczyna w końcu obudziła się. Na całe szczęście, nie zagrażało jej nic strasznego, zaś ona sama będzie mogła wrócić do normalności. Gdy już wychodziła razem z Murasą z domu guślarza, poszli do Artura, który zdawał się przebywać nieopodal koni, którymi się nastolatkowie tam dostali wcześniej. Już mieli szykować się do powrotu na tereny wschodniego obozu, gdy nieoczekiwanie zaskoczył ich stary znajomy Murasy. Był to Leonardo, syn Harolda, lidera obozu południowego. Należał on już do buntowników, którzy spiskowali przeciwko władzy Czarnych na terenach wyspy.

Intruz, jak się okazało, nie wydawał się celowo szukać zaczepki u całej trójki. Ostatecznie, złożył jedynie propozycję pojedynku swojemu staremu przyjacielowi, która mogła zmienić losy wyspy. Rozpoczęła się walka, którą ostatecznie zwyciężył Leonardo. Zgodnie z ustaleniami, postanowił wykorzystać możliwość wyboru własnej kary na przeciwniku, którą jak się okazało, było upokorzenie. Przebił swojego rywala na wylot, wręcz utwierdzając go niedługo w ziemi. Scena ta wywołała niemały szok wśród jego [Murasy] towarzyszy.

Postanowiła ta dwójka wrócić z nim do guślarza, opierając się na przekonaniu, że jakimś cudem śmierć nie chce pochwycić Murasy. Wtedy to potwierdziło się, że Murasa jest członkiem rasy antycznych, przez co bardzo ciężko jest doprowadzić do jego śmierci. Na następny dzień, chłopak wyczerpany psychiczno-fizycznie obudził się, w amoku po swoim koszmarze. Stan ten będzie u niego utrzymywać się przez najbliższe kilka dni.

Comments

Zorrozo

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.