Opis podziału akcji Międzysezonu 1 (Sezonu 1.5)

Akcja przedstawiona dzieje się na terenach niemałej wyspy, znajdującej się na północ od kontynentu. Wyspa ta jest oddzielona od świata potężną barierą stworzoną kilkaset lat temu, przez mieszkańców tych ziem. Ma ona na zadaniu uniemożliwić zarówno wejścia na tereny wyspy, jak i wyjście z niej. Tak samo, na terenie wyspy znajduje się jedno, potężne oraz ogromne miasto w centrum oraz cztery, pomniejsze obozy, umieszczone na każdej z czterech stron świata. W obozach trenowani są harreni, którzy są pospolitymi jednostkami tam.
Obóz wschodni jest miejscem, w którym trenuje się zabójców oraz szpiegów. Miejsce to jest obarczone złą sławą od czasu, gdy pojawiły się podejrzenia odnośnie pochodzenia Lidera Shuna oraz jego młodszego brata, Murasy. Wiele ludzi obawia się, że ta dwójka są wybrańcami demonów, którzy mają misję wymordowanie całą ludność cywilną, bądź też doprowadzenia do buntu uzurpatorskiego, na skutek który Shun zostanie Wielkim Mistrzem wyspy.
Obóz południowy wydaje się być pod względem budowy bardziej miastem, aniżeli miejscem szkolenia wojowników. Tam uznano, że wykorzystywanie mocy anomalii są zbyt ogromną herezją, dlatego postanowili skupić się na korzystaniu z nowoczesnych technologii, głównie broni palnej. Harold, Lider obozu południowego liczy, że niedługo bariera zostanie zniesiona, zaś ludzie wrócą do swej upragnionej wolności.
Obóz zachodni wydaje się być obozem-zakonem, który żyje w harmonii do natury. W odróżnieniu do innych miejsc, na zachodzie postanowiono rozwinąć umiejętność władania mocami anomalnymi. Niestety, bardzo często nie są oni wyszkoleni w dziedzinie fizycznej, przez co nie mogą się bronić zbytnio efektywnie, w czasie bliskiego starcia.
Obóz północny jest miejscem, gdzie szkoli się ludzi w utrzymaniu harmonii między mocami anomalnymi, jak i też sprawnością bojową. To ludzie z tego obozu są najsilniejsi pod względem fizycznym, jak i też potrafią niekiedy dokonywać potężnych ataków za sprawą ich mocy. To czyni ich bardzo zrównoważonymi wojownikami, chociaż miewają trudności gdy muszą wykorzystać wyłącznie swą siłę, albo moc. Utrzymuje się na wyspie stała reguła, odnośnie której najczęściej Wielkimi Mistrzami zostają ludzie z północy.

Opis podziału akcji Międzysezonu 1 (Sezonu 1.5)

PiL2 Zorrozo